Vești bune pentru primăriile din județul Suceava. În proxima ședință a CJ, vor fi repartizați bani

Primăriile din județul Suceava urmează să primească în curând fondurile provenite din cota de 6% din impozitul pe venit, a anunțat președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan, în cadrul ședinței de joi, 25 iunie 2026.

Anunțul este unul așteptat de administrațiile locale, care se bazează pe aceste sume pentru finanțarea proiectelor aflate în derulare și pentru echilibrarea bugetelor locale.

„În ședința următoare a Consiliului Județean Suceava vom împărți cei 6% primăriilor din județ”, a declarat Gheorghe Șoldan în timpul dezbaterilor.

Vești bune pentru primăriile din județul Suceava. În proxima ședință a CJ, vor fi repartizați bani