AUR Suceava, campanie maraton de strângere de semnături pentru George Simion și Anamaria Gavrilă

Aliața pentru Unirea Românilor (AUR) Suceava a demarat o campanie maraton de strângere de semnături necesare înscrierii candidaturilor lui George Simion și Anamaria Gavrilă la alegerile prezidențiale.

„Timpul este extrem de scurt – mai avem doar o zi la dispoziție! Însă, printr-o mobilizare generală, putem reuși împreună să oferim României șansa de a avea o conducere suveranistă, hotărâtă să apere interesele naționale și să redea țara românilor. În contextul în care deciziile BEC și CCR l-au exclus nejustificat pe Călin Georgescu din cursa prezidențială, considerăm că este esențial ca românii să aibă o alternativă autentică pe buletinul de vot.

Fiecare semnătură contează!”, au transmis reprezentanții formațiunii politice.

Cei care doresc să susțină această inițiativă sunt invitați în cursul zilei de astăzi, 13 martie 2025, să semneze listele de susținere, la sediile AUR de pe raza județului Suceava.

Suceava – 0744 787 487

Rădăuți – 0745 518 525

Fălticeni – 0746 347 506

Câmpulung Moldovenesc – 0735 882 574

Vatra Dornei – 0745 141 544

Gura Humorului – 0756 611 175

Alte localități din județ: 0761 698 405 sau 0746 369 392

AUR Suceava face apel la toți susținătorii valorilor naționale să participe activ la această acțiune și să contribuie la consolidarea unei alternative suveraniste în alegerile prezidențiale. România trebuie să fie reprezentată de lideri care pun interesele naționale pe primul loc, iar acest obiectiv poate fi atins doar prin implicare și determinare.