Ceva „MADE ÎN ROMÂNIA”: La Suceava s-a rupt poarta în timpul unui meci

Fază hilară în fotbalul mic, într-un meci din faza județeană a Cupei României. Partida dintre Bucovina Dărmănești și Viitorul Liteni a fost întreruptă pentru scurt timp în minutul 37, la scorul de 0-3, după ce bara uneia dintre porți s-a prăbușit după ce a fost atinsă de un jucător!

Partida disputată pe „Municipalul” din Suceava a avut parte de un moment incredibil, rar întâlnit chiar și pe stadioanele din România, unde infrastructura lasă în multe locuri de dorit.

Dan Lungu, atacantul celor de la Viitorul Liteni, a dărâmat, pur și simplu, stâlpul din stânga al uneia dintre porți, la capătul unei faze în care a încercat să ajungă la o centare, însă a intrat cu totul în bară!

Partida a fost întreruptă la cererea arbitrilor și observatorului și a fost reluată după 30 de minute. În final, Viitorul Liteni s-a impus cu 4-2.