Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan, a luat parte marți, 24 iunie, la meciul de retragere al fostului fundaș al naționalei Dorin Goian. Șeful administrației județene a transmis evenimentul a fost o adevărată sărbătoare a fotbalului. De asemenea, Șoldan l-a felicitat pe Dorin Goian și a subliniat că a meritat din plin acest meci de retragere.

„O după-amiază plină de emoție pe stadionul Areni!
Ce bucurie să vezi din nou tribunele pline și atmosfera de altădată revenind la Suceava!
Meciul de retragere al lui Dorin Goian a fost o adevărată sărbătoare a fotbalului.
Un moment special pentru un sportiv exemplar, cu un caracter puternic și o carieră impresionantă.
Un sucevean care ne-a făcut mândri pe toți.Am fost prezent la acest eveniment alături de colegi și prieteni.
Am premiat foste glorii ale fotbalului sucevean și am avut parte de o după-amiază de neuitat, în care fotbalul ne-a adunat din nou.
Dorin a meritat cu prisosință acest meci de retragere, iar eu mă bucur pentru sprijinul oferit de Consiliul Județean Suceava, mai cu seamă că evenimentul a avut un caracter strict umanitar.
A fost un cadou nu doar pentru Dorin, ci și pentru toți sucevenii iubitori de fotbal.
Îmi doresc ca Suceava să aibă din nou o echipă puternică, care să ne aducă iar, în număr tot mai mare, la stadion”, a transmis președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Șoldan.



