Trei medalii, cucerite de sportivii dorneni, la Concursul „1K Run Fast & Fun” de la Iași

Atleții clubului CSM Dorna Vatra Dornei au cucerit trei medalii la ediția a IV-a concursului „1K Run Fast & Fun”, organizat la Iași, în prezența a peste 1.000 de participanți din întreaga țară. Sportivii Claudia Ionela Costiuc și  Alexandru Prâsneac sunt legitimați la CSM Dorna Vatra-Dornei și au dublă legitimare la CSM Bucuresti.

Astfel, Claudia Ionela Costiuc a ocupat primul loc în proba feminină de 1.000 de metri – categoria open, Alexandru Prâsneac s-a clasat pe primul  loc în cursa masculină de 1.000 de metri – categoria open, iar ștafeta mixtă de 3×1.000 de metri, formată din Robert Petru Kore, Claudia Ionela Costiuc și Alexandru Prâsneac a cucerit medalia de argint la categoria open.

„Sunt foarte încântat de evoluția sportivilor mei și mă bucură timpii obținuți. Ne dau mari speranțe în perspectiva sezonului de sală”, a declarat antrenorul Cristian Prâsneac, care a ținut să mulțumească celor care finanțează CSM Dorna Vatra Dornei, dar și sponsorilor personali ai sportivilor, respectiv Apa Bucovina, Mol România și Sala Sporturilor Poiana Stampei.